Альтернативна енергія: доступно, вигідно, перспективно

Як сонце допоможе не тільки заощадити на електриці й опаленні, а й заробити? Яким чином вітер здатний забезпечити вам полив на дачі? Про це і не тільки знають в компанії «Альтернативний енерговектор»


Сумчанин Андрій Логвин - інженер у п'ятому поколінні, засновник громадської організації «Академія Альтернативних Наук» та ТОВ «Альтернативний енерговектор». Зі своєю командою однодумців не перший рік успішно працює на ринку відновлюваної енергетики та енергозберігаючих технологій. Послугами «А-вектора» вже скористалися і компанії, і приватні особи. Ми попросили Андрія розповісти про те, чому варто переглянути традиційні погляди на отримання та використання енергії як у побуті, так і в різних галузях виробництва; чому не варто ігнорувати потенціал самої природи: сонця, вітру і води. І головне - як фахівці «А-вектора» втілюють у життя енергоефективні проекти, здатні найпозитивнішим чином вплинути на наше життя.


- Сьогодні все частіше на слуху тема відновлювальної, або альтернативної енергетики. Ви в цій сфері працюєте безпосередньо. Хто ваша цільова аудиторія? Кому можуть бути цікаві ваші пропозиції?


- Без перебільшення скажу: цікаві вони можуть бути всім. «А-вектор» працює як з фізичними, так і з юридичними особами, з підприємствами і приватними власниками. Постійно зростаючі тарифи на комунальні послуги зробили питання енергозбереження актуальним для всіх без винятку. А використання альтернативних джерел енергії розкриває багато нових можливостей в різних галузях. Зокрема, в галузі сільського господарства (не будемо забувати, що наш регіон, Сумщина, як раз є переважно аграрним).


Сонце і вітер


Що ми пропонуємо? Диверсифікацію активів в енергозберігаючі технології. Основні альтернативні джерела енергії, які використовує «А-вектор» - сонячні панелі і вітрогенератори, біогазові установки. Для приватних будинків і котеджів це автономне освітлення, повна незалежність від тарифів на електроенергію, газ та опалення. Для баз відпочинку і пансіонатів - зменшення витрат на утримання, підвищення маржинальності послуг, мінімальна залежність від розташування електрокомунікацій. Для промислових підприємств - зменшення витрат на електроенергію, автономна робота електроприладів в малодоступних регіонах. Для сільськогосподарських і фермерських господарств - автономне забезпечення підйому води і поливу земель, без прив'язки до комунікацій. Крім того, часто це ще й можливість заробити на «зеленому тарифі».


- Розкажіть, будь ласка, про використання альтернативних джерел енергії в сільському господарстві. Чому це вигідно?


- Про специфіку сільського господарства говорять так: «дохід раз на рік» - коли реалізується урожай. Ми пропонуємо фермерам використовувати на своїх площах сонячні електростанції, які б не тільки покривали повсякденні господарські енерговитрати, а й давали дохід, не будучи настільки залежними від погоди, як урожай. Таким чином, рентабельність бізнесу зросте.


Прикладів використання альтернативних джерел енергії багато. Скажімо, невеликі віддалені об'єкти - ті ж самі пункти охорони в полях. Досить поставити невелику сонячну батарею, щоб забезпечити висвітлення такого пункту, роботу електроприладів, зв'язок. За допомогою вітрогенератора можна також забезпечити крапельне зрошування на певних ділянках поля без використання електрики.


Використовуючи альтернативні джерела енергії, реально не тільки покривати свої енерговитрати, економити, а й ще і заробляти. Вже через кілька років з такого ресурсу можна мати чистий прибуток: як ми вже згадували, завдяки «зеленому тарифу».


Ще одна з наших актуальних пропозицій - забезпечення вуличного освітлення: встановлення оцинкованих стовпів з сонячними панелями і антивандальними надбудовами. Зараз у об'єднаних територіальних громад - ОТГ - з'явилися великі можливості в плані залучення фінансування в рамках реалізації соціальних проектів, і ми готові в цих проектах брати активну участь. У тому числі, і допомагаючи підвищувати інвестиційну привабливість громади - Академія Альтернативних Наук ділиться знаннями, ми проводимо просвітницькі заходи: семінари, лекції тощо


Енергоаудит: спочатку все прорахувати


- З чого починати тому, хто зацікавлений у впровадженні енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії?


- Перш, ніж впроваджувати щось, потрібно все прорахувати. Перший наш смарт-продукт - це передпроектна пропозиція. Починаючи працювати з замовником, на першому етапі ми обов'язково виїжджаємо на об'єкт, ретельно його вивчаємо, робимо необхідні виміри, аналізуємо його стан. Потім фахівці «А-вектора» проводять певні розрахунки і готують передпроектну пропозицію. Ця пропозиція відповідає на те, що саме бажає зробити замовник. Для приватного споживача така послуга може коштувати від 1 до 5 тис. гривень, для підприємства - від 20 до 30 тис. гривень. Якщо клієнт має намір і надалі працювати з нами, вартість такої послуги увійде в загальну вартість виконаних робіт, але він може зупинитися і на першому етапі - оплатити готову передпроектну пропозицію, і маючи її на руках, порівняти ціни послуг на ринку, можливо, звернутися до іншої компанії і сказати: я хочу конкретно це і це.


Другий смарт-продукт, який ми пропонуємо, - енергоаудит об'єкта. Енергоаудит дозволяє побачити комплексну картину, це вимір всіх необхідних параметрів об'єкта в цифрах. Наведу приклад. Скажімо, людина захотіла поставити собі сонячну електростанцію для автономного енергопостачання. За фактом енегороаудиту ми йому говоримо: у тебе вікна «свистять» і «ненажерливий» котел. Ти отриманою електроенергією просто «опалюватимеш» вулицю. І немає сенсу ставити електростанцію потужністю 30 кВт, досить поставити потужністю 7-10 кВт. Але при цьому поміняти вікна, скориставшись компенсацією за програмою «Тепла оселя»; встановити більш підходящий котел, утеплитися - і енерговитрати знизяться.


Енергопаспорт підприємства - ще один важливий наш продукт. Він показує історію підприємства, нинішній його стан і стратегію розвитку; в певному сенсі відповідає на питання: скільки «коштує» дане підприємство; збільшує його інвестиційну привабливість. Це важливо, якщо, наприклад, власник має намір взяти кредит або продати бізнес ...


- Ми знаємо, що «А-вектор» може підказати кожному споживачеві спосіб, як краще економити енерго- і теплоресурсів.


- Так, і таких способів досить багато. Наприклад, програматор дозволяє економити на опаленні до 25%, а електродний котел прямої дії - до 30%; двотарифний лічильник - до 30% на електриці, те ж саме - встановлення електроопалення та оформлення пільгового тарифу в 3000 кВт на місяць за найменшим тарифом. Ну а встановлення альтернативних джерел енергії дає до 100% економії. Майбутнє - за альтернативною енергетикою, і це майбутнє ми втілюємо в життя вже сьогодні. 

br /