ФЕРМЕРИ ЗАЦІКАВЛЕНІ В ОТРИМАННІ ДЕРЖАВНОЇ ТА РЕГІОНАЛЬНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ

 

 

 

 

За ініціативи Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області в Департаменті агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації відбулася обласна конференція Асоціації.

 

У конференції взяли участь: віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області Михайло Махітка, виконавчий директор Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області Олексій Пасько, заступник начальника – начальник управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Ольга Євтушенко, начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління фіскальної служби у Сумській області Світлана Краснюкова, голови та власники фермерських господарств і особистих селянських господарств Сумської області, представники державних і комерційних банків та компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння.

 

У вітальному слові Микола Подопригора зазначив, що пріоритетом державної аграрної політики має стати підтримка фермерських господарств, що в подальшому дасть можливість створення необхідних організаційно-правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації.

 

У результаті реалізації програм держпітримки, уряд прагне затвердити статус фермера як основного гравця в українському агропромисловому комплексі і як наслідок дасть можливість збільшення частки фермерських господарств у ільськогосподарському виробництві валової продукції до 10% - наголосила у своєму вітальному слові Тетяна Іванівна.

 

Про основні напрями підтримки фермерів, що запропоновані Мінагрополітики на 2018 рік розповів Олександр Маслак.

 

Зокрема в Державному бюджеті передбачена програма підтримки фермерів на суму 1 млрд. гривень. Фермерським господарствам із землями до 500 гектарів передбачається відшкодування 40% вартості закупленого українського насіння. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевих кредитних ресурсів та матиме можливість при купівлі української сільгосптехніки отримати компенсацію 25% її вартості. Він зупинився і на основних напрямах Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, за якими передбачено фінансування з обласного бюджету.

 

З концепцією розвитку фермерських господарств на 2018-2020 роки учасників заходу ознайомив Микола Стрижак. Про роботу Сумського відділення Українського державного фонду підтримки коротко зупинився Олексій Пасько.

 

Про механізм передачі земель сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад в межах чинного законодавства розповіла Ольга Євтушенко. Прийняте Урядом 31 січня 2018 року рішення удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю. У свою чергу, це стимулюватиме територіальні громади до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування зазначила Ольга Анатоліївна. Своєю чергою Світлана Краснюкова надала роз’яснення про дію законодавчих актів що регулюють систему оподаткування фермерських господарств.

 

В обговорені прийняли участь голова Асоціації аграрної спілки самооборони Сумщини Олексій Картавий і громадський діяч та фермер Сергій Карпенко.

 

Представники банківських установ ознайомили присутніх про діючі кредитні програми, розроблені для підприємств аграрної галузі. Представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння інформували про особливості їх застосування при вирощуванні основних сільськогосподарських культур.

 

Фермери отримали багато цікавої та корисної інформації та обговорили проблемні питання господарської діяльності. 

br /