Круглий стіл від 13.10.2016
Начальник відділу представництва Сумського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Олександр Пономаренко пояснив які категорії населення можуть отримати безоплатного адвоката для захисту своїх прав. Було наголошено про перелік документів для підтвердження статусу та принцип розрахунків доходів. Громадяни, що мають особові заслуги перед Батьківщиною, можуть розраховувати тільки на допомогу з питань соціального захисту.


Акцентував увагу на перелік  питань з якими громадяни звертаються до Центру, зокрема, надання житлово-комунальних послуг, оформлення субсидій, поділ майна, сварки з сусідами, земельні спори, кредитні, адміністративні спори  тощо.


Представив життєві приклади які характеризувалися масовими зверненнями:

-         В період стрімких змін у законодавстві деякі виконавчі органи не маючи практики самі можуть трактувати закон по різному, тому приходиться вирішувати спори, як правильно бути в тому чи іншому питанні. На прикладі, минулого року були внесені зміни до закону гарантування вкладів фізичних осіб, процедури прийняття банку проблемним. Отримали масові звернення за допомогою визнання не законного прийняття рішення фондом гарантування вкладів та зобов’язували  їх включити в реєстр вимог кредиторів вимоги платників і закрити справу з позитивним вирішенням.

-         На даний час дуже актуальним є питання по виплатам учасникам терористичних операцій і учасникам бойових дій. 

-         Кожне нововведення в законодавстві – зразу багато типових питань. Була введена поліція, почали штрафувати людей- у нас по 10 осіб в день приходило по постановах о штрафах. Вказав на юридичні тонкощі у вирішенні спорів з цього приводу.


Поділився принципом розподілу роботи відділу по напрямкам з метою зручності та компетентності в наданні юридичних послуг.  

br /