Лист до асоціації

ЛИСТ ЗВЕРНЕННЯ

 

     Як відомо, у світовому масштабі щорічно виробляється велика кількість одноразової пластикової тари, пакування та інших виробів із пластику, яка призводить до забруднення навколишнього середовища. Пластик володіє дуже високою стійкістю до розпаду і майже не піддається впливу навколишнього середовища. Період його розкладання складає від 300 до 1000 років та більше, а при спалюванні він виділяє токсичні речовини. Пластик забруднює ґрунти, води, є джерелом безлічі хвороб і служить наслідком загибелі величезної кількості представників тваринного світу, в.т.ч. рідкісних, зникаючих видів.

     На сьогоднішній день в багатьох розвинених країнах забороняють використання пластикового посуду та інших пластикових речей, котрі населення використовує в повсякденному житті (https://www.segodnya.ua/world/wnews/v-avstralii-zapretili-odnorazovye-pakety-1151223.html; http://pravdatut.ua/news/34321-zaborona-na-plastik; https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2376008-plastik-vs-karton-ak-podolati-ekologicnu-cumu-xxi-stolitta.html;).

     Особливо слід підкреслити, що 28 травня 2018 року в Брюселі Єврокомісією було схвалено заборону на 10 одноразових пластикових продуктів, серед яких тарілки, стакани, ложки, виделки, ножі, трубочки-соломинки та ін. (http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-3927_en.htm).

     Наш проект FoodBIOPack вирішує світову проблему пластикового забруднення шляхом скорочення використання пластикової упаковки для харчових продуктів, що дозволить істотно поліпшити стан навколишнього середовища.

     Наше рішення полягає в розробці ресурсозберігаючої технології біорозкладувального матеріалу як основи широкого асортименту пакувальних матеріалів і тари для харчової продукції, а також технології його повторної переробки і подальшого використання в сільському і лісовому господарстві.

     Наш матеріал призначений для упаковки, зберігання, реалізації різних харчових продуктів, в замороженому, холодному або гарячому вигляді і передбачає комплексну його переробку для забезпечення принципу ресурсозбереження.

     Наш матеріал є біорозкладувальним, екологічно чистим, складається з натуральних і доступних харчових інгредієнтів, з нього можна виробляти упаковку і тару будь-якої форми і розмірів, цільну і спінену, тверду і м'яку, яка володіє термостабільністю і заданими бар'єрними властивостями в воді, повітрі, жирі, упаковка після використання може комплексно перероблятися для отримання вихідної сировини і використання його в замкнутому циклі виробництва біорозкладувального матеріалу, або використовуватися як компонент добрив, або як ємності для вирощування рослин в сільському і лісовому господарстві.

     З цим проектом нами було прийнято участь у фіналі конкурсу стартапів, який відбувся в приміщенні Міністерства освіти і науки України 16 травня 2018 року. За результатами наша розробка отримала 2 місце у номінації «Економічно спрямовані інновації» https://mon.gov.ua/ua/news/rozumnij-budinok-ekologichno-bezpechnij-odnorazovij-posud-ta-dopovnena-realnist-u-mon-obrali-najkrashi-startapi.

     За результатами конкурсу, проведеному організацією UNDP Ukraine / ПРООН в Україні 8 червня, який присвячений Всесвітньому дню океанів, розробка стала переможцем, а її команда отримала символічні екоподарунки https://www.facebook.com/UNDPUkraine/posts/1935103149844016.

     Команду було запрошено до участі у міжнародному конкурсі Packbridge, який відбувся у м. Мальмьо (Швеція) 29 травня 2018 року http://startup.packbridge.se/?page_id=2388. За результатами конкурсу команда пройшла у ІІ тур та буде представляти свою розробку у тому ж місці 20 вересня 2018 року https://vimeo.com/273221551.

     Наша команда також пройшла конкурс та стала учасником University Startup World Cup (https://universityworldcup.com/), який буде проходити у Копенгагені (Данія) з 8 по 12 жовтня 2018 року. Команда буде мати змогу представити свій оновлений проект FoodBIOPack. Партнером команди виступає організація Startup Kyiv (http://startupkyiv.com/).

     Інформація про наш проект була широко розповсюджена у вітчизняній та світовій пресі, електронних виданнях, зокрема у газеті «Освіта України» (Пластику – стоп! № 21 від 29.05.2018) та ін.

 1. https://112.ua/video/novosti-112-vypusk-ot-0800-05062018-271034.html
 2. https://www.youtube.com/watch?v=r8YRYklYEP4
 3. http://spec-kor.com.ua/publications/1816-ekoposud-ta-shtuchne-salo-shcho-vyhotovliaiut-v-unikalnii-laboratorii-u-sumakh.html
 4. http://xpress.sumy.ua/news/health/208244/
 5. https://life.pravda.com.ua/society/2018/05/18/230993/
 6. http://www.umoloda.kiev.ua/number/3321/159/123835/
 7. https://mg.od.ua/blog/ukra-nsk-naukovc-vinajshli-plastik-sho-rozklada-tsya-na-dobriva
 8. https://hromadskeradio.org/ru/news/2018/06/08/v-sumah-molodi-naukovci-vynayshly-eko-posud-foto
 9. https://rubryka.com/2018/06/11/ukrayinski-naukovtsi-vynajshly-plastyk-shho-rozkladayetsya-na-dobryva/
 10. http://ecotown.com.ua/news/Sumski-naukovtsi-rozrobyly-plastyk-yakyy-pislya-vykorystannya-peretvoryuyetsya-na-dobryvo-dlya-rosly/
 11. https://superagronom.com/news/4342-v-ukrayini-vinayshli-zaminnik-plastiku-yakiy-pislya-vikoristannya-peretvoryuyetsya-na-dobrivo-dlya-roslin
 12. https://hmarochos.kiev.ua/2018/06/15/u-sumah-rozrobili-odnorazoviy-eko-posud-yakiy-peretvoryuyetsya-na-dobrivo/
 13. http://uprom.info/news/other/ekologiya/studenti-sumskogo-natsionalnogo-universitetu-vigotovlyayut-eko-posud-m-yasni-granuli-ta-salo-roslinnogo-pohodzhennya/
 14. http://rama.com.ua/eko-posud-ta-shtuchne-salo-shho-vigotovlyayut-unikalniy-laboratoriyi-u-sumah/#ad-image-0
 15. https://www.volyn.com.ua/news/105884-u-sumakh-stvoryly-ekolohichnyi-material-z-iakoho-mozhna-robyty-odnorazovyi-posud-ta-upakovku
 16. http://podrobnosti.ua/2244667-u-sumah-stvorili-unkalnij-materal.html

     Одночасно ми займаємось вирощуванням органічної продукції, що є взаємопов’язано із нашим проектом і дає можливість на практиці дослідити весь цикл наших дослідів (https://www.0542.ua/news/2087239; http://sumypost.com/sumynews/obwestvo/sumskoj-nau-razvivaet-organicheskoe-zemledelie/).

     Також слід зазначити, що у 2017 році авторами проекту отримано державне фінансування 2 наукових проектів молодих вчених, безпосередньо пов’язаних з використанням районованої органічної сировини у складі харчової продукції: «Розробка технології органічних сушених овочевих і плодово-ягідних напівфабрикатів та енергоефективної установки з використанням сонячних панелей», «Біолого-екологічні особливості вирощування Ginkgo biloba L., як органічної сировини, у фармацевтичних цілях шляхом створення плантацій в умовах Північно-східного Лісостепу України» (Наказ МОН № 1333 від 03.10.17, http://old.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/8104-).

     Команду було запрошено до студії програми «На часі: Ранок» https://www.facebook.com/nachasiranok/videos/447671969026342/, де ми мали змогу більше детально розповісти про наші розробки. Також дослідники виступили у прямому ефірі радіо Слобода FM https://www.mixcloud.com/slobodafm/%D0%B3%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D1%96-%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B4/

     Наразі команда має 6 спеціалістів різного профілю, яка здатна вирішувати намічені завдання та успішно реалізовувати поставлені цілі.

     Однак для подальшої розробки технології біорозкладувального матеріалу, його утилізації після використання шляхом регенерації або залучення як основи органічних добрив, необхідно фінансування. Перш за все це стосується запланованих відряджень для участі у зарубіжних конкурсах та стартапах.

     Враховуючи вищенаведене просимо Вас допомогти у пошуку спонсорів, які б змогли покрити витрати на переїзд та проживання команди у двох найближчих конкурсах (20 вересня, м. Мальмьо та 8-12 жовтня, м. Копенгаген) з можливістю подальшої ефективної та плідної співпраці. Нам буде потрібна будь-яка ваша допомога та підтримка.

Що отримають партнери та спонсори проекту FoodBIOPack:

– широке розповсюдження інформації щодо спонсорів із зазначенням їх логотипу, фото- та відео матеріалів у наступних репортажах, банері проекту, візитках, фірмової канцелярії тощо;

– можливість розміщення рекламної інформації про партнерів та спонсорів при участі в найближчих конкурсах у Данії та Швеції, де присутні світові компанії, пов’язані із харчовою продукцією та упаковкою до неї (Nestle, Axfood, Arla Foods та ін.), а також інших конкурсах.

– розміщення інформації про спонсорів та партнерів на сайті проекту, що зараз розроблюється та буде оприлюднений протягом липня-серпня 2018 року;

– розміщення інформації про спонсорів та партнерів у промо-роліку, який буде демонструватися у найближчих конкурсах у Данії та Швеції;

– можливість виступу спонсорів на можливих заходах, пов’язаних із участю команди.

Крім того наш партнер Startup Kyiv пропонує наступні послуги майбутнім спонсорам:

 1. Команда стартап буде сфотографована на фоні роллапу спонсора; ця фотографія буде використовуватись в самій презентації стартапу та в усіх промо матеріалах заходу University Startup World Cup.
 2. Ми розмістимо логотип вашої компанії на платформі http://startupkyiv.com/ в розділі партнери.
 3. На протязі неділі (з 8 по 12 жовтня) команда буде вести щоденник на сторінці Startup Kyiv у Facebook з посиланням на спонсора, наприклад «Powered by (your brand name)».
 4. Команда може використовувати merchandise Вашого бренду, блокноти, ручки, футболки та ін.

Додаткові послуги:

 1. Послуга професійного фотографа: на протязі Demo Day команда супроводжується фотографом, використовуючи мерчандайз спонсора (за узгодженням із керівником Startup Kyiv).
 2. Послуга журналіста, написання статті до і після змагань, на 3-4 мовах (датська, англійська, українська, російська) для українських та датських видань. (Минулого року наш матеріал був розповсюджений у більш ніж 20 провідних видань України та Данії), (за узгодженням із керівником Startup Kyiv).


 

br /