Наймолодшого кіборга "Сєвєра" нагороджено орденом «Народний Герой України» (посмертно)
Загиблого бійця 5-го окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» славної пам’яті друга "СЄВЄРА" (Сергія ТАБАЛУ) було нагороджено орденом «Народний Герой України» (посмертно).

В рамках Дванадцятої Церемонії нагородження українських героїв, яка  відбулася 15 січня у Тернополі,  народну відзнаку отримав дід загиблого кіборга, активіст Національно-визвольного руху «Правий сектор» Сумщини Сергій Якович ШЕПОТЬКО. Серед нинішніх 13-ти  нагороджених, більшість  - бійці, які брали участь у бойових діях біля Донецького аеропорту, а також медики, волонтери, журналісти, священики.


«Український народ цією високою нагородою визнав нашого побратима друга "Сєвєра" за свого народного героя, на превеликий жаль, посмертно.  Але, нам болить інше - два року тому наймолодший кіборг, 18-річний боєць ДУК ПС Сергій Табала, героїчно загинувши під час оборони Донецького летовища, віддав своє життя не за конкретно взятий об’єкт, а за мирне небо над нашою землею. Він загинув за свою землю, свій народ, за Українську Державу. А в державі існують відповідні владні інституції, які навіть через два роки не спромоглися не тільки відзначити державною нагородою загиблого юного Героя, але й надати йому статус учасника бойових дій посмертно», - заявив речник Сумського обласного оперативного штабу НВР «Правий сектор» друг "ТЕМНИЙ", коментуючи інформацію про нагородження загиблого побратима.   

 

Довідка. 

Орден «Народний Герой України» – це українська недержавна народна нагорода, запроваджена у 2015 році за ініціативи колекціонера та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова. Нагороди у вигляді тризуба виготовлені вручну зі срібла, яке пожертвували самі українці на цю справу. До цієї ініціативи долучилися ще 12 країн світу, які теж присилають в Україну срібло. Нагороди вручають беззаперечним героям, серед яких і військові, і цивільні. Це своєрідна відзнака та подяка людям, що захищають Україну від російської агресії. Будь-хто з українців може подати у Нагородну раду, головою якої є волонтер та очільник Луганської області Георгій Тука, кандидатуру людини, яку вважає героєм і знає про її геройські вчинки. Номінантів на нагородження обирає комісія у складі 12 осіб, до якої входять бійці, волонтери, лікарі. Орденом “Народний герой України» на сьогодні нагородили 162 людини, з яких 44 - посмертно.  

br /