Нащадки козаків Слобожанщини створили Слобідську Січ
В селі Костянтинів Недригайлівського району на Сумщині 20 березня за благословінням Єпископа Сумського та Охтирського Української Православної Церкви Київського Патріархату владики Мефодія відбулося закладення каменю на місці старого козачогого укріплення, де була створена Слобідська Січ. Настоятель місцевої Свято-Успенської церкви та чоловічого монастиря Святого багатостраждального Петра Калнишевського ієромонах Ігор освятив це історичне місце.

 

Активісти НВР "Правий сектор", представники Волонтерського руху Сумщини разом з керівництвом районної державної адміністрації, сільської ради та аграріями взяли активну участь в проведенні акції історичної пам’яті та відродження козацької спадщини.

 

Джури з місцевої Школи Козацького Бойового  Мистецтва "Спас" пройшли обряд  освячення та отримали благословіння від священників. Вітаючи своїх вихованців – майбутніх козаків Слобідської Січі, голова Недригайлівського осередку "Правого сектора" Володимир СОЛОДОВНИК (друг "Сірий") анонсував проведення щотижневих військово-спортивних та духовно-ідеологічних вишколів для молоді.

 

Під час козацького кола, в якому зібралися присутні, як рівні серед рівних,  вільні серед вільних, всі висловили свої вітання, побажання та думки. Голова Недригайлівської райдержадміністрації Руслан Лаврик під час свого виступу запропонував створити на базі Слобідської Січі  Костянтинівську козацьку сотню та пообіцяв в цьому активну допомогу.

 

«Ми – нащадки великого князя Святослава, останнього Кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського, Головнокомандувача УПА генерала Романа Шухевича. Українці – нація козаків-переможців і про це ми завжди повинні пам’ятати так, щоб і наші вороги про це не забували!», - заявив один з представників "Правого сектора", виголошуючи вітальне слово в козацькому колі. 

 

 

 

 

Історична довідка.

 

Костянтинів, який згадується в Літописі Руси, в "Слові о полку Ігоревім", майже тисячу років тому був велелюдним містом. Через нього приходив торговельний шлях, що лежав на відомому Ромоданівському шляху і саме через нього йшла жвава ярмаркова дорога з Путивлю до Ромен.

 

Містечко Костянтинів розходилося двома ярами — Попівка й Морозівка. Через ці околиці поселення проходив кордон між Річчю Посполитою та Московською державою. Східна Недригайлівщина в 1650-х роках входила до складу Сумського козацького полку, якому підпорядковувались Недригайлівська і Деркачівська сотня. Західна Недригайлівщина разом з Костянтинівською сотнею належала до Лубенського полку Гетьманської України.

 

За історичними даними, в місті Костянтинів у XVII столітті проживало до 17 тисяч людей, що за кількістю населення дорівнювало тодішньому Харкову. Після того, як мешканці Костянтинова під час Північної війни в 1709 році підтримали гетьмана Івана Мазепу, Петро І наказав їх знищити, як і мешканців Батурина та Лебедина. 

br /