Нині реформи — ширма від народу     Люди дуже часто задають одне і те ж запитання: чому ми в Україні так живемо? І чому в Україні неможливі реформи, про які так активно говорять усі урядовці і політики? Усе дуже просто, але спочатку варто звернути увагу на важливі позиції.

 

  1. Як говорив відомий всім Альберт Енштейн, проблеми з мисленням вирішити неможливо. Тобто, якщо є стала система, то зламати її практично нереально. Українські політики та чиновники мають спільний сформований розум, який заважає прийняти нове.
  2. Коли у влади менше грошей, ніж у кишенях олігархів, – про розвиток говорити немає навіть сенсу. Адже, великі гроші завжди знайдуть способи перекрити конкретні починання, якщо ті невигідні певній особі.
  3. Нація і наука деградують у плані економічної свідомості. Це дозволяє чиновникам використовувати бюджетні кошти за власною потребою, не піддаючись критиці та аналізу з боку населення.
  4. Монополізація послуг. Тобто, на ринку немає конкуренції, яка дозволяє народу самому обирати чиїми послугами користуватися.
  5. Тіньові корупційні схеми. Ну як же без них?
  6. Поки в Україні не буде миру, ніякі гроші інвесторів до нас не йтимуть. Бо ніхто не вкладатиме ресурси туди, де вони можуть зникнути у військовому конфлікті.

 

      Але, як говорить, споконвічна мудрість: вирішення завжди є. Потрібно лише звернути на них увагу і робити конкретну справу!


     Від сьогоднішнього номера ми започатковуємо таку рубрику і спробуємо разом знати вирішення наболілих проблем.

 

     Тече вода, біжить вода...

 

     Згадаємо 1999 рік. Тоді у Сумах проводилася Всеукраїнська конференція «Безтраншейні технології відновлення водопровідних та каналізаційних труб», організована фірмою «Аква». Експерти говорили про світовий та український досвід і дійшли висновку, що найбільш цікавою технологією є «ЦП» (цементно-піщана ілозяція). Тобто, відновлення труб будь-якого діаметру, без розривання асфальту та створення траншей, на відстані 100-150 метрів. За допомогою спеціального приладу, спочатку труби чистились зсередини, а потім покривалися цементно-піщаним розчином. Така технологія дозволяла продовжити строк експлуатації труб ще на 30 років. У якості презентації було відновлено 450 метрів труб у Курському мікрорайоні обласного центру.


     Унікальність способу полягала ще й у тому, що витрати на «ЦП» були меншими у 10 разів, ніж на заміну труб (з додатковою економією асфальту та монтажних-демонтажних робіт). Крім цього, відновлення можна було робити навіть за температури повітря -15 градусів. Отже, вирішити питання якісної води та ще й із значною економією бюджетних коштів – можна.

 

     Чи тепло тобі, дівчино красна?

 

     Відомо, що у нічний час вироблена за день електроенергія не використовується.  Як говорить професор Всеволод Пахольченко, для опалення достатньо електроенергії, виробленої базовими електростанціями України у нічний час, що сьогодні використовується на підігрів води і... повітря.


     Уже існують десятки технологій, за якими нічна електроенергія може використовуватися у денний час для опалення будинку. Такі технології уже зараз використовуються у Троїцькому соборі (м. Суми) та Національній комісії по регулюванню у сфері енергетики (м. Київ).


    За принципом дії такої системи можна перевести опалення адміністративних будівель, лікарень та дитячих садочків. Це значно зекономить бюджетні гроші.

 

     Щоб світло очі не сліпило

 

     Увесь розумний світ шукає способи енергозбереження. Так, давно уже помітний перехід на світлодіодне освітлення, що дозволяє економити електроенергію у 9-10 разів, порівняно із використанням звичайної лампи розжарювання.


     Наприклад, наша сусідка Польша почала свої реформи у сфері енергозбереження саме з заборони використання ламп розжарювання. Звичайно, світлодіодне освітлення набагато дорожче, але існують технічні і фінансові рішення для більш широкого їх впровадження. Головне переконати людей: ціна дорожча, але використання вигідніше, і тим самим кожен побачить економію.

 

     Тільки ці приклади доводять, що можна знайти вирішення  проблем, які сьогодні здаються не підйомним каменем. Про подальші кроки, які можна, а головне – треба зробити  для корисних змін, читайте у рубриці "СОЦИУМ" порталу SUMYLIVE.COM, або читайту у наступному номері - тема "Сміття більше не має, а є залізо, скло, пластик, древисина ... паливо"! 

br /