Перша національна аграрна конференція «Мільйон з гектара»: наука і практика

Отримати повну картину абсолютно всіх новітніх сфер і ніш аграрного сектору країни, оцінити можливості впровадження нового виробництва та диверсифікованості виробничих потужностей на малій площі з мінімальними витратами, максимальною віддачею та високою маржинальністю – саме такої інформації вимагає сьогодні прогресивний сільгоспвиробник. Відповісти на усі питання та забезпечити фермера сучасною інформацією ‑ поставили перед собою завдання організатори заходу ‑ Сумський національний аграрний університет, Світова продовольча організація (ФАО) та Європейський банк реконструкції та розвитку. Саме з такою амбітною метою 19-20 лютого у Львові в конференц-залі «Арена Львів» відбулася Перша національна аграрна конференція «Мільйон з гектара».


Інтеграція університетської освіти та агробізнесу є необхідною складовою розвитку аграрної сфери у сучасних умовах. Таку основну тезу на початку свого виступу висловив Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету. Саме в СНАУ уже майже півроку реалізується міжнародний проект «Зерновий бізнес на невеликій площі», а також організована конференція є логічним продовженням цього проекту.


Основними учасниками конференції, на яких орієнтувалися організатори стали фермери з усіх куточків України. Багато з них взяли очну чи дистанційну участь у чотирьох модулях проекту. Попередньо було заплановано, що в заході візьмуть участь близько 250 аграріїв, проте зареєструвалися і приїхали до Львова майже вдвічі більше.


На думку учасників, захід, який вони відвідали, унікальний для України не тільки за рівнем організації, а й з точки зору практичної значущості. Своїм досвідом ведення прибуткового бізнесу поділилися кращі фахівці як з України, так і країн зарубіжжя. Серед доповідачів слід відзначити Романа Федишина, засновника ринку с.-г. продукції «Шувар», Андрія Ярмака, представника Всесвітньої продовольчої організації (ФАО), Тетяну Ситник, фахівця з виробництва органічної продукції, Ярека Бень, члена правління фірми «Польська ягода», Анну Бурка, аналітика «АПК- і Інформ »та багатьох інших фахівців.


На другий день конференції відбувся практичний бізнес-тур на найбільший в Україні оптовий ринок сільськогосподарської продукції  «Шувар», а також до провідних господарств Львівської області.


Поміж інших підприємств велике зацікавлення викликало підприємство«Ферма Елізи». Це диверсифіковане фермерське господарство з широкою диверсифікацією, що налічує близько 400 кіз та є виробником сиру за французькою технологією Fromagesd’Elise. Крім того, «Ферма Елізи» є яскравим прикладом зеленого туризму на Україні. «Кожні вихідні дні ми приймаємо невеликі групи туристів до 12 чоловік, які бажають залишитися на ночівлю. І у нас вже розписана черга», - зазначає власник господарства Бернар Вілем.


У цілому, на думку як організаторів так і учасників, мета конфекції досягнута. Сьогодні впевнено можна говорити, що мільйон з гектара це не міф, а реальність. Але досягти цього можна лише маючи бажання та працюючи кожного дня на рідній землі. 

br /