Посилення правової спроможності громад20 та 21 жовтня 2016 року у м. Харкові пройшла міжнародна конференція «Посилення правової спроможності громад» де прийняли участь директор Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валентина Трошечко та інтегратор Наталія Шестерніна та інтегратор Конотопського місцевого центру Валентина Волік.


Посилення правової спроможності  – це «процес підвищення здатності звичайних людей користуватися своїми громадянськими правами та правами людини як індивіди і члени громади». В основі цього процесу лежить принцип, за яким правові системи та адміністративні процеси слугуватимуть громадянам набагато краще, якщо останні зможуть використовувати свої права задля досягнення справедливості та доступу до правосуддя.


Хоча права людини визнаються майже в усьому світі, сама лише декларація про таке визнання не гарантує, що кожен матиме доступ до засобів правового захисту у пошуках справедливості.  Натомість, посилення правової спроможності сприяє тому, щоби «вразливі верстви населення використовували свої права, правові послуги, системи та реформи, часто у поєднанні з іншими засобами, задля зменшення бідності, посилення впливу на діяльність держави та її послуги та в інший спосіб зміцнення свободи людини».


Задля ефективного посилення правової спроможності необхідно допомагати вразливим групам і створювати для них можливості, аби вони вчилися користуватися та обговорювати правові та адміністративні системи з метою пошуку конкретних справедливих шляхів розв’язання своїх щоденних проблем. Посилення правової спроможності покликане допомогти людям отримати необхідні можливості для самостійного пошуку справедливості/ доступу до правосуддя.


Переглядати конференцію можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=I5wR7mMmZ3s 

br /