Проект «Сумські каштани – легені міста»

 

 

 

Проект «Сумські каштани – легені міста»

         

В останні роки на вулицях наших міст впадає в око те, що уже в липні каштани всихають і з них опадає листя. Причиною тому є низка хвороб цих дерев та аномальне розповсюдження паразитів. На жаль, таке явище відбувається вже не перший рік.

        

А основною причиною хвороби каштанів є комахи, яким власне і дали відповідну назву - Каштанова мінуюча міль (Cameraria ohridella Deschka et Dimič).

 

Каштанова мінуюча міль – це мініатюрна совка, яка вперше була виявлена  в Македонії в 1985 році. З того часу вона швидко поширилася по всій Європі. В даний час личинка цього мінера завдає значної шкоди як деревам  кінського каштана, так і кленам.

 

Найбільш очевидні пошкодження проявляються у вигляді “мін”, які виробляють личинки. Вони досягають такого поширення, що міни перетинають одна одну і призводять до побуріння листя, що в результаті веде до їх передчасного старіння і осипання. У літній період уражені рослини запасають менше поживних речовин і будуть гірше розвиватися в наступному році. Ослаблення уражених рослин робить їх більш уразливими до інших хвороб і шкідників.

 

Внаслідок пошкодження  мінуючою міллю, дерева каштанів, які складають в багатьох районах Сумщини основу міського озеленення, втрачають природний декоративний вигляд, всихають та через 5-7 років можуть вже цілком зникнути.

 

Асоціація фермерів «Органічна Україна. Північ» разом з волонтерами проводить Проект «Сумські каштани – легені міста»  з метою збирання насіння каштану Кінського, що є районоване та адаптоване для репродукції у кліматичній зоні Сумщини, для подальшої висадки та підготовки посадкового матеріалу для подальшої безкоштовної висадки дерев на території Сумщини.

 

Мета проекту:

поширення інформації про здійснення проекту "Сумські каштани-легені міста"; узгодження питань про проектну діяльність з учителями, які можуть надати допомогу при вирішенні завдань проекту; провести збір насіння Кінського каштану активними мешканцями для відновлення цих квітучих дерев; сортування сміття з прилеглих територій навчальних закладів і прибиральниками. Насіння каштану збирають у окремо надані мішки; висадка насіння на ділянках фермерів асоціації та станціях юних натуралістів  Сумської області; вирощування посадкового матеріалу; оновлення насаджень Кінського каштану;

 

Учасники проекту: учні, учителі, прибиральники, батьки, представники органів влади, громадськість...

 

 

I етап - проведення збору насіння Кінського каштану

знайомство працівників школи з проектом "Сумські каштани – легені міста". Мета від школяра – 1 кг. насіння Кінського каштану! організація приміщення для збору насіння; контакти з відповідальними особами у школі, котрі забезпечать місце зберігання насіння (прибиральники…); надання  мішків;

 

ІІ етап – за результатами здійснення проекту «Сумські каштани – легені міста»

 

Надання статусу «Заклад дружній до довкілля!» вручення дипломів  «Заклад дружній до довкілля!» як заохочення школярів до акції – учасникам будуть надані яскраві календарики Сумської природи.

 

Умови реалізації: чітке планування діяльності та послідовне виконання етапів проекту; визначення й обґрунтування часових рамок; підтримка діяльності школярів.

 

Ресурси: Афіші А3, календарі, мішки, технічне забезпечення збору насіння.

 

                                                         

br /