ТМ «Ромен Фрут» - найкраща за версією аудиту «Rise»
Сумщина – одна з українських областей, багатих на родючі землі, плодовиті сади та неосяжні ліси. Саме тут кожного року з’являється все більше охочих займатися землеробством. Частіше – це невеликі фермерські підприємства, які власними силами «підіймаються з колін». Прикладом такого є і господарство «Ромен Фрут» (агро-консалтинг від асоціації «Органічна Україна. Північ»).

 
У північній частині Сумської області, Роменского району, у селі Хмелів з 2009 року це підприємство розпочало свою діяльність. Господарство займається вирощуванням ягідної продукції, посадкового матеріалу плодово-ягідних та декоративних культур, а також «органічних» зернових культур. Керівництво самостійно займалося пошуком агроактивів, і зараз воно забезпечує близько 30 чоловік робочими місцями, а у період збору ягід – до 120 чоловік. За версією аудиту «Rise» саме у них найвищий рейтинг у комплексному аудиті агроактивів серед агропідприємств півночі України.


Результатами роботи компанії зацікавилися в. о. міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції України – Ольга Трофімцева, швейцарська транснаціональна корпорація «Nestle» та Сумський НАУ. 11.08.2017 року делегація за їхньої участі відвідала «Ромен Фрут». Нішеві культури, овочі та фрукти з новим контролем якості особливо привернули їхню увагу.


Сама зустріч розпочалася з приємного привітання від берегині Хмелівської громади – Рибалко Ольги Григорівни. Вона зустріла своїх гостей у вишиванці, з короваєм та українськими піснями, таким чином, чітко показавши своє небайдуже ставлення до рідної країни та власний патріотизм. У приміщенні сільської ради розповіли багато цікавої інформації про село, його історію та розвиток.


По завершенню офіційної частини, делегація відправилася на підприємство, де їх щиро зустрічало керівництво. Із великою радістю гостям показали насадження ягідних культур – суниці, малини, смородини чорної, голубіки. Поділилися технологічними аспектами вирощування цих культур, обговорили сортовий асортимент, перспективи розвитку галузі. Потім були проведені плідні переговори, на яких розглянуто звіт аудиту «Rise». На його основі було адаптовано консалтинг, як подальшу дію підприємства для досягнення нових горизонтів їх діяльності та сталого розвитку громади. Також, обговорювалися поставлені цілі, майбутнє та розвиток господарства. Ця невелика компанія, незважаючи ні на що, самостійно дійшла до показників європейського рівня. Вона є майбутнім в сільському бізнесі для «Сталого розвитку громад».


Сьогодні ми можемо пишатися «Ромен Фрут» та поздоровити їх з досягненнями! Побажати їм подальшого розвитку, вдалого управління агроактивами, збільшення фермерських наділів та прибуткового виробництва!!! 

br /