СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА КООПЕРАЦІЯ – ШЛЯХ ДО РОЗВИТКУ СЕЛА

 

 

 

На цьому наголосив голова Сумської обласної державної  адміністрації, відкриваючи ІІІ Форум виробників  сільськогосподарської продукції «Кооперація в аграрній сфері як  запорука зміцнення малого та середнього аграрного бізнесу  Сумщини». Захід відбувся 20 грудня в Сумській торгово-  промисловій палаті.

 

«Кооперація була і залишається єдиним шляхом до збереження  селянства, забезпечення продовольчого і соціального захисту  населення, сталого розвитку сільських територій. Особливо  актуальним є це питання сьогодні, коли відбувається  реформування місцевого самоврядування, створюються об’єднані  територіальні громади», – підкреслив Микола Клочко.

 

За його словами, нині в області діє 18 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, більшість з яких багатофункціональні. У тому числі за підтримки спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, спрямований на громаду» в області створено шість сільськогосподарських кооперативів.

 

Очільник області запевнив присутніх на конференції аграріїв Сумщини, представників органів влади, об’єднаних територіальних громад у всебічній підтримці агрокооперації як важливого чинника розвитку села.

 

Директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр МАСЛАК поінформував, що в області реалізується Програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій на період до 2020 року, якою передбачено надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання агропромислового комплексу області, в тому числі сільськогосподарським кооперативам. Зокрема, в рамках цієї програми здійснюється фінансова підтримка у розмірі 20% (до 850 тисяч грн.) для обслуговуючих кооперативів молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності для здешевлення придбання обладнання зі зберігання та переробки с/г продукції.

 

Керівник департаменту агропромислового розвитку переконаний, що фінансова підтримка має стати стимулом до розвитку кооперації, зробити сільськогосподарський бізнес успішним, привабливим, особливо для молоді.

 

У ході форуму були обговорені механізми діяльності сільськогосподарського кооперативу, зокрема молочного та ягідного; нові правила одержання членами кооперативу земель за межами населених пунктів; роль дорадчих служб у процесі розвитку кооперації. 

br /