СТВОРЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ З ОРГАНІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА В СУМСЬКОМУ НАУ


Сумський національний аграрний університет провідний вищий навчальний заклад України аграрного спрямування. Здійснює підготовку кадровому забезпеченні агропромислового комплексу та сільських територій

Адреса: вул. Герасима Кондратьєва, 160, м. Суми, 40021

Контакти: тел./факс: (0542) 70-10-55, 70-10-12; е-mail: sau.sumy.ua@gmail.com сайт: http://www.sau.sumy.ua

Ректор: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України Ладика Володимир Іванович

 


Сумський національний аграрний університет займається науковою та господарською діяльністю. Університет вирощує сільськогосподарські культури на площі понад 500 га, основними серед яких є пшениця, ячмінь, овес, соняшник та гречка. До того ж на дослідних ділянках університету вирощується широкий спектр різних сортів та гібридів сільськогосподарських культур адаптованих до умов Північно-Східного регіону України.


Одним із пріоритетних напрямів розвитку наукової та господарської діяльності університету є вирощування екологічно чистих рослин. На дослідних ділянках за технологією органічного землеробства вирощують ячмінь, овес голозерний, гречку, картоплю, цукрові буряки, яблука, малину та смородину.


Науковці університету займаються дослідженням ґрунтів щодо їх придатності для органічного землеробства, зменшення наявності важких металів, поновлення гумусу, збільшення в ґрунті поживних речових природного походження тощо.


В університеті створено спеціалізований клас органічного землеробства, де зібрані методичні матеріали щодо особливостей вирощування сільськогосподарських культур за органічними технологіями, зразки ґрунтів агрокліматичних зон Сумщини та підсумки їх порівняльного аналізу, а також результати багаторічні досліджень вчених університету, інформаційно-довідкові матеріали з органічного землеробства тощо.


Університет проходить сертифікацію щодо набуття статусу органічного господарювання на площі понад 3 га, де зокрема передбачається виробництво плодово-ягідної продукції. 


Технології органічного землеробства та досвід науковців використовується при підготовці фахівців за спеціальностями агрономія, захист рослин, екологія.


На базі університету створюється регіональний навчально-практичний центр органічного землеробства. Упродовж року на базі університету проводяться конференції, семінари, виставки-ярмарки де можна придбати органічну продукції та дізнатися про особливості її виробництва та збуту.


Науковці Сумського національного аграрного університету є членами Громадської спілки «Органічна Україна - Північ».

 

 

Об’єднання виробників органічної продукції

 

Громадська спілка «Органічна Україна - Північ» добровільне громадське об’єднання створене з метою розвитку виробництва органічної сільськогосподарської продукції та продовольства та популяризації органічної продукції на Сумщині та прилеглих регіонах України.

Контакти: тел. 095-818-42-48, 098-900-53-05; е-mail: maraxam@ukr.net; сайт: http://www.sumylive.com

Голова: Андрій Мараховський

 

Сумщина належить до аграрних регіонів України та має великий потенціал для розвитку органічного сільського господарства. У Сумській області працює сільськогосподарських підприємств різних форм власності – 387, фермерських господарств – 721, підприємств переробної та харчової промисловості – 80. До того ж на Сумщині нараховується понад 130 тисяч особистих селянських господарств та зареєстровано 46 сільськогосподарських кооперативів.


Переходу окремих сільськогосподарських підприємств на органічне виробництво слугувала спеціалізована модульна навчальна програма «Успішний зерновий агробізнес на невеликій площі». Цей навчальний півторарічний проект був започаткований Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН, за фінансування Європейським банком реконструкції та розвитку, реалізований Сумським національним аграрним університетом, а завершився всеукраїнською конференцією під назвою «Мільйон з гектара».   


Таким чином керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, які  вирішили займалися органічним виробництвом, об’єдналися 25 березня 2017 року в громадську спілку «Органічна Україна - Північ».


Головною метою Спілки є популяризація та розвиток виробництва органічної сільськогосподарської продукції та продовольства, сприяння в забезпеченні потреб населення органічними продуктами, представленні інтересів членів спілки в органах місцевої влади та самоврядування. Одним із гасел Спілки є «Здорова їжа дітям у дитячих садочках та школах».  


Основними завданнями Спілки є: сприяння реалізації загальнодержавних, регіональних та місцевих програм розвитку органічного виробництва, забезпечення потреб населення в органічній продукції, популяризації здорового харчування; проведення семінарів, навчань, майстер-класів з органічного землеробства; проведення культурних та просвітницьких заходів для членів спілки; сприяння в проведенні сертифікації органічних господарств. Разом з тим Спілка сприятиме всебічному розвитку членів організації шляхом проведення рекламних кампаній, наданні послуг з розробки та реєстрації торгових марок, проведенні аналізу якості ґрунтів, запровадженні у виробництво інноваційних технологій. За час діяльності спілки було проведено 17 заходів, серед яких семінари, круглі столи, конференції, виставки-ярмарки тощо. Спілка брала участь у відповідних заходах на регіональному та загальнодержавному рівнях. Члени спілки вивчали досвід фермерів Франції та проходили стажування у Німеччині. Чисельність членів Спілки зросла в тричі та поповнилася фермерами з великим досвідом роботи. До того ж підтвердження результатів роботи Спілки є зростання на Сумщині чисельності сертифікованих органічних виробників господарств перехідного періоду в 9 разів.


Активними учасниками Спілки є:


ТОВ «Сумифітофармація»
- спеціалізується на збиранні, переробці та постачанні понад 400 видів лікарської рослинної сировини, спецій та натуральних інгредієнтів для чаїв. Партнерами є підприємства харчової, фармацевтичної промисловості та чайні компанії. Засновано в 2003 році, а з 2010 року сертифіковано згідно вимог Стандарту з органічного виробництва та переробки, відповідно Постанов ЄС № 834/2007 та № 889/2008. Мета – забезпечення клієнтів якісною органічною лікарською сировиною, що відповідає всім вимогам нормативної документації. Тел.: +380542-780-137, факс: +380542-786-379, e-mail: info@fito.sumy.ua. Сайт: fitofarm.com


ТОВ «Велесверміорганік» -
спеціалізується на адаптації вермітехнологій для виробництва  біогумусу; реалізує біогумус та технології його виробництва. Тел.: +38097-339-22-83, e-mail: veles_vermi_organic@ukr.net


ОСГ Марченко А.М.
– спеціалізується на вирощуванні шпинату, цибулі, помідорів, салату, руколи, редису, базиліку, баклажанів, буряків столових, капусти цвітної, капусти пекінської, капусти білоголової, моркви червоної, огірків. Тел.: +38054-493-14-55, +38066-228--43-57, marchenkoan@ukr.net


ФГ «Мрія-СК
» - спеціалізується на вирощуванні гречки, бобових культур, зокрема квасолі та гороху, а також овочів, які вирощує на площі понад 1000 га, з яких сертифіковано 35 га. Виробляє органічні крупи в асортименті. Тел.:+38066-281-15-14, +38 098-561-00-60, email: ekobion@ukr.net


ПНВП «Біак» -
спеціалізується на продажу мікоризоутворюючих грибів сімейства Glomus та технологій їх застосування, які  покращують  поглинання рослинами з ґрунту: фосфору, азоту, цинку, заліза, кальцію, калію, марганцю, сірки, та інших мікроелементів, що підвищує врожайність рослин та запобігає поширенню  хвороб.  Тел.: +38 050 010 00 17. www.baik.com.ua


ФОП Цвільов М.М.
– спеціалізується на вирощуванні органічних зернових культур, зокрема гречки та ягідних культур (малина).  Тел.: +38096-957-56-76, +38050-307-80-65.


Агрофірма ІМБЕРРІ.
Заснована в 2017 році. Основні види діяльності: органік бізнес-школи, вирощування ягід, горіхів, обліпихи та інших плодових дерев і кущів. Вирощування органічної лохини. Директор Іншин М.Г. тел.: +38066-136-13-84, головний агроном: тел.: +38050-163-06-23; Хижняк О.М.: тел. +38050-622-84-23, e-mail:  hyzhnyak@natursvit.com


Партнером Спілки є споживачі органічної продукції, а саме ресторани: «Япі», «Картопляна хата», «Simbiosi», Піцерія «Піца Челентано». 

br /