Сумчани вшанували пам'ять Героїв Крут та згадали сучасних політичних в’язнів

29 січня, на День пам'яті Героїв Крут, в рамках Всеукраїнської акції "Волю в’язням режиму!", за ініціативи місцевих організацій Національно-визвольного руху (НВР) "Правий сектор", "Правої Молоді",  ВО "Свобода", молодіжної організації "Сокіл" та підтримки інших політичних та громадських сил, а також людей доброї волі, у Сумах відбувся Марш на підтримку сучасних політичних в’язнів.


Учасники акції, вигукуючи гасла "Свободу політв’язням! " та "Порошенко, Янукович – ваші нари будуть поруч!", з Майдану Незалежності рушили центром міста. Зупинившись біля пам’ятника Тарасу Шевченку, сумчани виклали з лампадок слово "Крути" та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв-крутянців.


Марш завершився на вул. Гарасима Кондратьєва (в народі більш відомої як «площа т.зв. "Свободи"»), де знаходяться установи обласного управління УМВС, прокуратури, апеляційного суду та управління юстиції, де відбувся мітинг-пікетування.


Голова Сумської міської організації НВР "Правий сектор" Сергій СУПРУН під час свого виступу, навів історичні паралелі з подіями майже сторічної давнини та сьогоденням. «1918 року молоді добровольці – вчорашні  гімназисти та студенти, зі зброєю в руках боронили Українську Державу від московських окупантів. Вони, загинувши Героями, здійснили безсмертний подвиг та приклад для нас - сучасників нинішньої українсько-московської війни.  Але на відміну від героїв-крутянців, сучасних героїв – українських добровольців-націоналістів сьогоднішній антинародний режим Порошенка-Авакова оголошує  "бандитами" та кидає за грати, лише за те, що вони не згодні "жити по-новому" за бандитськими правилами.


Також під час мітингу виступив один з перших політв’язнів нинішнього режиму – активіст Правого сектора сумчанин Григорій ГУЛЬВІЧЕНКО (друг "Хедін"), якого 21 січня суд звільнив під домашній арешт після 22-місячної відсидки в СІЗО. Від себе та від імені всіх побратимів, які знаходяться нині за гратами, він подякував за підтримку. «Мене та мого побратима Олеся ЧЕРНЯКА (друга "Ракота"), українці назвали Незламними,  я ж, у свою чергу, закликаю бути Незламними всіх українців. Національно-визвольна боротьба триває і Революція Гідності не завершена, тому саме від нас залежить наша спільна Перемога».  


На завершення активісти Правого сектора зробили "подарунок" владі, залишивши по собі шини, на цей раз їх не запаливши, але з  попередженням це зробити наступного разу, якщо репресії проти українців не зупиняться.Микола ТИСЯЧНИК