В Сумах тривають переговори щодо об'єднання вузів     У Сумах вчора відбувся круглий стіл за темю «Об'єднання Сумського державного університету і Української академії банківської справи – пілотний проект держави або насущна необхідність?» за участю ректора СумДУ Анатолія Васильєва і в.о. ректора УАБС Сергія Козьменка. На засіданні був представлений меморандум про об'єднання, який поки що  незатверджений.  


     Як відомо, Національний банк України більше не фінансуватиме УАБС. Оскільки тепер цей вуз повинен існувати на загальних умовах фінансування Міністерства освіти і науки, утримування його великого майнового комплексу за бюджетні гроші виявилося під питанням.  Щоб вирішити цю проблему, було запропоновано приєднати УАБС до СумДУ.

 
     Переговори ведуться за участю місцевої влади і експертів, які повинні оцінити перспективи і ризики об'єднання вузів».


    Національний банк України підписав з Університетом банківської справи (м. Київ) договір фінансового супроводження студентів, прийнятих згідно із замовленням НБУ, на рівні 24 тис. гривень на рік. За даними Міносвіти, це середня вартість навчання студента. Сьогодні на замовлення НБУ в університеті навчаються 1008 студентів, 36 із них здобувають вищу наукову кваліфікацію в аспірантурі та докторантурі.

 

     28 серпня 2015 року представниками Міністерства освіти і науки України, Національного банку, Університету банківської справи (УБС) та Української академії банківської справи (УАБС) були підписані Акти передавання УБС та УАБС від Національного банку до Міносвіти. Передавання вищих навчальних закладів проведено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 червня 2015 року № 666.

 

    Наразі за участі Міністерства освіти та науки України тривають переговори з Українською академією банківської справи (м. Суми), яка вимагає фінансування у розмірі 64 тис. гривень на рік на одного студента. В УАБС на замовлення НБУ навчається 499 осіб. Заявлені вимоги УАБС щодо їхнього фінансування можуть призвести до додаткових витрат на рівні близько 20 млн. гривень на рік.

 

    Національний банк підкреслює, що не відмовляється від своїх зобов'язань перед студентами, але не може фінансувати навчання в обсязі більшому, ніж це передбачено держзамовленням для даного вишу. «Права студентів повністю захищені, Національний банк в будь-якому випадку продовжить фінансувати їх навчання до отримання вищої освіти», - зазначив директор департаменту персоналу НБУ Роман Борисенко під час наради, яка відбулася на території Міністерства освіти та науки України за участі представників Міносвіти, трудового колективу та студентського самоврядування УАБС.

 

     Передача відомчих навчальних закладів у підпорядкування Міносвіти здійснена відповідно до Комплексної програми реформ фінансового сектору до 2020 року, згідно з якою Національний банк України фокусується на своїх основних функціях.

  

br /