Вирощування хрону як бізнес-культури

Вирощування хрону може принести відчутний дохід. Він, за різними даними, коливається в межах 7-108 тис долларів. Тут все залежить від умов вирощування та виду реалізації продукції.

 

Припустімо, тонна органічного хрону вартує 13-18 тис доларів, неорганічний хрін купують по 0,8-1,2 тис доларів/т, пластинки хрону можна продати по 2-4 тис доларів/т, сухих − по 34 тис. доларів/т.

 

Фахівці радять вирощувати цю рослину після культур, які рано звільняють поле − огірків, помідорів, ранньої картоплі. Це дає можливість своєчасно провести підготовку ґрунту.

 

У південних зонах України з м’якою теплою зимою цей вид культури садять з кінця вересня до кінця жовтня. Великий термін посадки не впливає на перезимівлю хрону, але чим раніше посадити рослину, тим вищою буде його врожайність. Весняну посадку проводять в найбільш ранні терміни − з початком польових робіт.

 

Ґрунт повинен бути чистим, вільним від багаторічних бур’янів. Після збирання попередника поле двічі дискують важкою бороною, і після цього проводять оранку. Навесні ґрунт знову боронують, вносять органічні добрива.

 

Користь хрону полягає не тільки в кореневищах. Зрізану зелену масу перед збиранням урожаю використовують на корм худобі.

 

Фахівці радять вирощувати сорти: Атлант, Борис Єльцин, Валківський, Волківський, ДИКИЙ, Елгавскій, Латвійський, Маруне, Рижський, Ростовський, Суздальський та Толпухівский. 

br /