Жахи Крах Горе
      В Україні необхідно розробити механізм повернення коштів населенню, а також пені за неякісно виконані або не виконані роботи по обслуговуванню багатоповерхових будинків.

 

     Саме з такою пропозицією Голова будинкового комітету «Петропавлівський» Назаренко Олексій Григорович (м. Суми, вул. Петропавлівська) звернувся до Президента України Петра Порошенка.

   
      - Сьогодні переважна більшість громадян України проживає в багатоповерхових будинках, які знаходяться на утриманні різних обслуговуючих організацій, як державних, так і приватних. Ми, споживачі, щомісячно сплачуємо кошти за експлуатаційні витрати, а ЖЕКи, які є виконавцями робіт, зобов'язані надавати послуги по обслуговуванню наших будинків. Але який стан речей в дійсності? – пояснив ситуацію Олексій Назаренко.

    
      Велика частина помешкань потребує капітального ремонту, дахи протікають, магістралі та мережі знаходяться в аварійному стані, ліфти не працюють, під'їзди та прибудинкові території – просто жах.


      Це означає, що послуги ЖЕКів надаються не в повному обсязі, не якісно, або не надаються зовсім. А тарифи весь час зростають.

 
       А значить, відбувається порушення прав споживачів (Стаття 10. Права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг) Закону України "Про захист прав споживачів").


       Тому, у відповідності до п.1-9 ст. 10 Закону України "Про захист прав споживачів", МИ ВИМАГАЄМО:

1. Законодавчо зобов'язати організації, що займаються обслуговуванням житлового фонду щомісячно оприлюднювати звіти про виконані роботи.

2. Надавати споживачам акти виконаних робіт.

3. Розробити механізм повернення коштів населенню, а також пені за неякісно виконані або не виконані роботи по обслуговуванню багатоповерхових будинків.

        
      За словами Олексія Григоровича, ситуація в ЖКГ катастрофічна і потребує негайних реформ.

 
       «Я, як Голова будинкового комітету, не на словах знаю про стан справ у житловому господарстві.  Ми щомісяця сплачуємо комунальні рахунки, а ЖЕКи не надають нам відповідні послуги. Тому мною були розроблені пропозиції реформування системи обслуговування багатоквартирних будинків та написана  петиція Президенту України щодо вимог споживачів комунальних послуг.


       Якщо у Вашому будинку ЖЕК також не належним чином виконує свої зобов’язання – запрошую долучитись до петиції та вимагати назад свої кошти» – говорить ініціатор звернення Олексій Назаренко.

  

br /